Behçetoloji Kişisel Blog Tanıtımı

Behçetoloji Kişisel Blog Tanıtımı

Bu yazımızda özellikle İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmenlerinin istifadesine sunulan ve ders materyalleri konusunda oldukça yararlı olduğunu düşündüğümüz bir kişisel blog sitesi hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

Sitemizin adı www.behcetoloji.com. İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni olan Behçet Gündüz hocamız tarafından kurulan  wordpress alt yapısına sahip responsive ve sade bir tema ile bizleri karşılayan blog site de çok fazla detay gözükmüyor. Bloğun ana sayfasında yer alan üst ve ana menülerin aynı başlıkları taşıdığı dikkat çekiyor. Henüz İspanyolca ve İngilizce menülerine  ayrıca Arapça menüsü altındaki video alt menüsüne bir içerik konulmamış olmasına rağmen özellikle Arapça menüsü altındaki dosyalar menüsüne tıklandığında hocamızın kendi özel çabaları ile hazırladığı Arapça kelime kavram ve sıfatların orjinal yazılışları ile birlikte anlamlarının da yer aldığı pdf dosyalarına ulaşabiliyorsunuz. Blog kısmında ise öğretmenimizin kişisel yazılarına ulaşmak mümkün.

Bu sade bloğun arayüzünün daha kullanılışlı ya da ziyaretçiyi cezbedecek özelliklere sahip arayüzle değiştirilmesi yeni eklenecek içeriklerin ana sayfada ziyaretçilerin görüntülemesine uygun hale getirilmesi bizce güzel bir gelişme olacaktır. Ayrıca üyelerin  ya da ziyaretçilerin hocamızla bağlantıya geçebileceği bir iletişim menüsünün ya da sosyal medya adreslerinin olmaması da gördüğümüz eksikliklerden birisi. Bu eksikliği hocamız contact form 7 eklentisi ve “social media share” eklentileri ile rahatlıkla aşabilecektir. Son olarak “benim amacım sadece materyalimi alıp çıkacağım” diyenler varsa site içinde kaybolmadan kısa sürede aradığı materyale tek bir tıkla ulaşabilecektir. Verdiği emeklerden ötürü hocamızı tebrik ediyor, tespitlerimizi dikkate alacağını ümit ediyoruz.

Siteyi Ziyaret Etmek İçin Burayı Tıklayınız

Makaleyi Hazırlayan: Mehmet Fatih Bütün

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.