Din Öğretiminde Flipped Classroom ETZ’2017 de Tanıtıldı

Din Öğretiminde Flipped Classroom ETZ’2017 de Tanıtıldı

17-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından her yıl düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 (Etz17), Ankara Grand Rixos Hotel’de MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı başta olmak üzere bir çok önemli ismin katılımıyla başladı. Gündüz kuşağında oturumların öğleden sonraki oturumlarında ise panel ve atölyelerin yer aldığı zirveye bu yıl Lego Education Başkanı Esben Staerk Jorgensen de katıldı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Geleceğin Eğitimine Katkı” yarışmasında ise Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Ekibinden Nihat Hanpolat, öğretmen kategorisinde katıldığı yarışmada “Masallar Canlanıyor” projesi ile Türkiye 3.sü oldu ve ödülünü MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in elinden aldı.

Ayrıca ilk gün (17 Kasım 2017 Cuma) oturumlarında yine Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü görevli öğretmenlerinden Mehmet Fatih Bütün, Flipped Classroom uygulamasının sadeleştirilerek öğretmen ve öğrenci açısından son derece kolay bir hale getirilen ve devlet okullarında uygulandığında %100 başarı getiren  “Teknoloji Destekli Esnek Sınıflar” (TEDES) adını verdiği uygulamasını, Fırat Üniv. Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Asaf Varol’un moderatörlüğünü yaptığı oturumda katılımcılara tanıttı.

İkinci gün (18 Kasım 2017 C.Tesi) oturumlarında yine Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü projelerinden biri olan “Fatih Kalem” uygulaması da Hasan Yunus Ateş tarafından katılımcılara tanıtıldı.

Eğitimde Teknoloji’nin STEM, Robotik ve Kodlama konularının büyük ilgi gördüğü zirve, anı defterinin imzalanması hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.20

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.