Reklam
Reklam

Dkab Dersinde Çevrimiçi İnteraktif Dijital İçerik Kullanımı

Dkab Dersinde Çevrimiçi İnteraktif Dijital İçerik Kullanımı
Reklam

Geçtiğimiz hafta içinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un Bursa’da eğitim yöneticileriyle gerçekleştirdiği buluşmada önem verdiği konulardan biriydi günümüz öğrencilerinin duygu dünyalarına hitap eden eğitim içeriklerinin hazırlanması.

Dolayısıyla hem 2023 vizyonuna uygun hem de bu bakış açısını yakalama gayretiyle DKAB AFİŞ ile DİN VE TEKNOLOJİ sitesinin ortaklaşa hazırladığı hem çevrimiçi hem çevrimdışı interaktif materyal niteliğini yakalamaya yönelik hazırlanan yine Dkab Afiş sitesinde paylaşılan Afiş Belleklerin dijital hali de denilebilecek bir materyal örneği hazırlandı.

Bu materyalle birlikte öğretmen ve öğrencilerimiz gerek sınıf içinde ve gerekse sınıf dışında ilgili ünite konu ve kazanımlarını dijital ortamda interaktif bir şekilde işleyebilecekler.

Öğretmenlerimizin ders içinde etkileşimli tahtayı verimli kullanabilmek adına hazırlanan bu materyalle ders konularının kısa bir özeti sunulmuş ve bu özetler arasında geçişler interaktif kısa etkinliklerle renklendirilmiştir. Materyalin eksik tarafı ise interaktif etkinliklerin geri dönüşünün henüz online ortamda bir veri tabanına kaydedilemiyor oluşudur. Bunun dışında interaktif dijital materyalin dersin kazandırılması noktasında hem öğretmene kolaylık sağladığı hem de öğrencilerimiz için dersin keyifli geçmesinde etkili olacağı düşünülmektedi.r

Materyalin çevrimiçi örneğini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ