İbrahim Özcan Kişisel Web Sitesi

İbrahim Özcan Kişisel Web Sitesi

Bu yazımızda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan İbrahim Özcan hocamızın emek ve gayretleri ile hayata geçirdiği girdiği sınıfların etkinlik bilgilerini, yine büyük bir özveri ile hazırladığı kendi orjinal çalışmaları olan videoları ve henüz aktif olmasa da etkinliklerin yer alacağını düşündüğümüz wordpress altyapısı ile hazırlanan kişisel blog sitesi hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

İbrahim Özcan hocamız, yaklaşık bir yıldır daha aktif olarak internet dünyasının  ” DKAB Ders Materyalleri ” alanında adını sıkça gördüğümüz bir öğretmenimiz. Özellikle Youtube kanalında kendi emekleriyle hazırladığı videoları gerek öğretmenlerimiz ve gerekse öğrencilerimiz için paylaşan gönüllü fedakar bir meslektaşımız. Flipped Classroom modelini okulunda uygulamaya başlayan nadir DKAB öğretmenlerinden biri olan İbrahim Özcan hocamızın dijital ders materyalleri anlamında hızla katettiği yolu umuyoruz ki web sitesi anlamında da gösterir ve özellikle görsel ağırlığından dolayı geç açan bloğunu hafifleştirerek içerik anlamında dolu dolu bir blog ile de taçlandırarak daha da hızlandırır.

Kişisel bloğunun wordpress tabanlı olduğundan  sayfa yüklenirliliğinin biraz zaman aldığından bahsetmiştik. Responsive bir yapıya sahip olan bloğun menü sisteminde ise aktif olarak kullanılan dört menünün olduğunu görüyoruz. Görüntü sadeliğinin ön planda olduğu blogta hocamız, genellikle video menüsünü ve girdiği sınıfları rakam ile belirttiği menüleri aktif olarak kullanıyor. Yine hazırladığı videoların, videolar menüsünden girildiğinde sınıflara göre kategorileştiğini görüyoruz. İstenilen videolara ulaşım anlamında bu kategorileştirme gayet yerinde olmuş. Yani beşinci sınıfa giden bir öğrenci toplu olarak videolar arasında arama yapmadan 5.sınıf videolar kategorisinden dersi ile ilgili videolara ulaşabiliyor.

Hocamızın kişisel bloğunda, ziyaretçilerin kendisi ile bağlantıya geçebileceği bir iletişim menüsünün olmaması  ayrıca sosyal medya adreslerinin olmaması da gördüğümüz eksikliklerden birisi. İnanıyoruz ki bu eksikliği hocamız contact form 7  ve “social media share” eklentileri ile  ile rahatlıkla aşabilecektir.  Hocamızın emeklerine sağlık diyor tespitlerimizi önemseyeceğini umut ediyoruz.

Siteyi Ziyaret Etmek İçin Burayı Tıklayınız

Makaleyi Hazırlayan: Mehmet Fatih Bütün

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ