Konuşmalarınızı Yazılı Olarak Yansıtan Web Sitesi

Konuşmalarınızı Yazılı Olarak Yansıtan Web Sitesi

Bazen yazmak bize zor gelebilir. Artık bu zorluğa da bir çözüm bulunmuş ve ağzımızdan çıkan sesleri otomatik olarak yazılı metinlere dönüştürecek web siteleriyle klasik not alma bir nebze de olsa yerini dijital hale getirilmiştir.

Yazının başlığı konuyu olduğundan daha havalı gösteriyor olabilir. Neticede cebimizdeki telefonlarda yer alan Siri ve Google sesli arama gibi özellikler sayesinde uzunca bir süredir konuşmalarımızın komut veya metinlere dönüşmesine alışkınız. Öte yandan Google’ları, API’ları bir kenara bırakıp olaya şöyle uzaktan bakacak olursak bu bir mucize değil de nedir? Biz konuşuyoruz ve “bilgisayar” söylediklerimizi yazılı metinlere dönüştürüyor. Yazının icadından sonraki en büyük adım bence budur.

Dictation.io aslında Google’ın ses işleme API’larını kullanan basit bir web sitesi. İngilizce’den Türkçe’ye pek çok farklı dilde konuşarak not alabilmenize olanak sağlıyor. Eminim cep telefonları için buna benzer uygulamalar vardır. Ancak blog yazılarını, makalelerini veya kitaplarını bilgisayar başında yazmaktan hoşlanan, mobil dünyaya o kadar da entegre olmak istemeyenlerdenseniz, sık kullanılanlarınıza ekleyeceğiniz bu site sayesinde yazı yazma veya not alma işlerinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

Alıntı Adresi: www.egonomik.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.