Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Ses Temelli Elif-Ba

Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Ses Temelli Elif-Ba

Bütüncül eğitim yaklaşımına ve sarmal eğitim yaklaşımına dayanarak oluşturulan Kur’ân-ı Kerim öğretiminde ses temelli öğretim programı, erken çocukluk dönemi Kur’ân-ı Kerim öğretiminde bir ilk olup, ilkokulda okuma-yazma öğrenme sürecine katkı sağlayan bir programdır. Elinizdeki bu kitap, işte bu programla, kullanılmakta olan okuma-yazma yöntemlerini destekleyici özelliklere sahip olup öğrenmeyi hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır.

Okumada asıl olan sestir. Bu yüzden harekelerin tamamı yani harflerin aldıkları sesler, öğretimi yapılan ilk sayfada verilmektedir. Harflerin kelime içerisinde başta, ortada ve sondaki halleri yani Arap alfabesinin imla kuralları da ilköğretimi yapılan harflerden başlanarak verilmektedir. Bu sayede çocuğun, Kur’ân-ı Kerim’i daha rahat okuması hedeflenmiştir.

Kitabın yazarları daha önce de tanıtımını yaptığımız ve ilk kitapları olan “Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Öğretimi” kitabının yazarları: Hafize Beyza Bilgi, Melike Müftüoğlu, Gülten Balcı ve Rabia Kuruner. Çıkarmış oldukları bu ikinci eserden dolayı kendilerini tebrik ediyor ahayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bu muhteşem esere çok uygun bir fiyatla aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;
http://www.kitapyurdu.com/kitap/kurani-kerim-ogretiminde-ses-temelli-elifba-okul-oncesi-ve-ilkokul/453522.html

 

Makale Hazırlayan:  Mehmet Fatih BÜTÜN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.