Musa Mert Kişisel Web Sitesi

Musa Mert Kişisel Web Sitesi

Bu yazımızda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Eğitimci ve Yazar Musa Mert’e ait kişisel blog hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle Musa Mert hocamızın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin vazgeçilmez kaynak isimler arasında olduğunu hatırlatalım. Zira hocamızın daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim düzeyindeki sınıflarda okutulan Hz. Muhammed’in Hayatı vb. ders kitaplarının olduğunu da söylemekte fayda var.

Hocamız Musa Mert, kendi ifadesi ile “Mesleğini Aşk Derecesinde Seven Öğretmen” Özellikle Hadis ve Siyer konusunda yayınlanmış onlarca yazısı yer almaktadır. Eğitime yönelik bilhassa çocuk eğitimi ve Peygamberimizin hadisleriyle bağlantılı keyifli hikayeler türünde bir çok yazısı ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Diyanet Çocuk dergisinde yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor.

Ne Dedimse Kendime” ve “Peygamberimizin Çocuklarla Oynadığı Oyunlar” adlı eserleri ise Türkiye’de oldukça ilgi gören iki önemli eseridir.

Gelelim Musa Mert hocamızın kişisel bloğuna;

Bilindiği üzere bir önceki versiyonu olan blog, öğrencileri tarafından hazırlanmış sadece bilgisayarlarda aktif ve rahat bir kullanıma sahip sade bir siteydi. Bloğunun yoğun ilgi görmesi ve gelen ihtiyaçları tamamen karşılayabilmek adına bu yıl içinde oldukça önemli ve görsel değişime giden www.musamert.com sitesinin yeni versiyonuna ait  ilk dikkatimizi çeken noktası ise sitenin responsive bir yapıya sahip olması. Yani mobil iletişim araçlarında da keyifli izlenebilecek bir altyapıya sahip olması. Ancak burada bir hususu da dile getirelim. Ortalama internet bağlantısına sahip bir masaüstü bilgisayarda site ana sayfasının kaliteli görsellerle donatılmış slider ile bizlere merhaba demesi görsel anlamda çok hoş görünse de siteye ulaşılabilirlik veya sayfa açılabilirlik anlamında beklenilen randımanı maalesef veremedi.

Slider şeklindeki görsel hareketli alanda kitaplarının tanıtıldığı ilk ana bölümün altında ise sırası ile Blog Yazıları, Katıldığı Etkinlikler ve Biyografi alt alta sıralanmakta. Daha aşağılara doğru inildikçe Foto Galeri, Video Galeri ve Kitaplar bölümü ile bloğun ana giriş sayfasının tamamlandığını görüyoruz.

Bloğun (sitenin) ana sayfasının en üstünde Ana Sayfa, Hakkımda, Blog,Eserler, Etkinlikler, Sizden Gelenler, Galeri ve İletişim menüleri yer alıyor.  Üst menünün  sol üstünde e-posta adresine sağ tarafında ise telefon numarası bilgileri yer almakta.Hocamızın sosyal medya adreslerine ise sitenin solunda açılır menü olarak görebileceğiniz gibi sitenin en altından da ulaşabiliyorsunuz. Siteye eklenen içeriklerin ise en yeni içerik soldan sağa kayan bileşenlerde en solda, yukarıdan aşağıya akan bileşenlerde ise en üstte olacak şekilde yer alıyor. Sitenin blog menüsüne tıkladığınızda hocamızın yayınlanmış yazılarına, kişisel ve eğitim üzerine kaleme aldığı yazılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Son olarak   ana sayfanın hemen sağındaki kategori bölümünde blog kısmının dışındaki başlıklarda yazılara da  ulaşmanız mümkün.

Hazırlayanların emeklerine sağlık diyor, hocamızın bu sitesinden tüm eğitimcilerimizin ziyadesi ile istifade etmesini diliyoruz.

SİTEYİ ZİYARET ETMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ

Hazırlayan: Mehmet Fatih BÜTÜN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ