Tarih ve Teknoloji Dergisinin 4.Sayısı Mart Ayında Çıkıyor

Tarih ve Teknoloji Dergisinin 4.Sayısı Mart Ayında Çıkıyor

Tarih ve Teknoloji, tarih öğretiminde teknoloji destekli ders planları ve ders etkinlikleri başta olmak üzere tarih öğretiminde teknolojinin her türlü kullanımı üzerine içerikler hazırlamak; Birinci elden dijital tarih kaynaklarını teknoloji ile birleştirerek ders etkinliğine dönüştürmek; Teknolojinin tarih dersi programlarına entegrasyonunu sağlamak; Hazırlanan içeriklerle öğretmenlere ilham olmak ve öğretmen niteliğinin geliştirilmesi çalışmalarına destek olmak gibi amaçlarla 12 Aralık 2014’ten beri yayında olan bir platform. Bu platform sadece Tarih dersine ve öğretmenlerine olan katkılarıyla değil, eğitim camiamızda farklı branşlara da oldukça katkı sağlayan özellikle dijital eğitim öğretim fikirlerinin ortaya çıkmasına vesile olan son derece önemli bir platform.

Din ve Teknoloji’de işte bu güzide platformun  verdiği enerji ile kendi branşına ve öğretmenlerine dijital dünya, teknoloji ve din perspektifinde bilgiler aktarmaya ve onlara yol göstermeye çalışıyor.

TEV İnanç Türkeş Lisesi Tarih Öğretmeni, Eğitimtek , Eğitim ve Danışmanlık’ta Trainer olan İsmail Hakkı Ergüven hocamızın kurucu ve editörü olduğu Tarih ve Teknoloji platformunun  15 Nisan 2016 tarihinde başlayan Tarih ve Teknoloji Dergisi yolculuğunda Mart ayı ile birlikte 4. sayı da çıkmış olacak. Keyifle takip ettiğimiz bu önemli dijital çalışmanın EBA GOV TR üzerinden takip edileceğini hatırlatıyor, derginin basımından yayımlanmasına kadar emeği geçenlere teşekkür ediyor ve bu güzide çalışmanın bundan sonrada ülkemiz tarih öğretimine olan katkısının giderek artmasını ümit ediyoruz.

Son olarak Tarih ve Teknoloji Dergisine ulaşabileceğiniz linkleri de paylaşmak istiyoruz:

Facebook: https://www.facebook.com/tarihteknoloji

Ders Tarih Platformu: http://derstarih.com/tarih-ve-teknoloji-dergisi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.